שולחן כתיבהשולחן כתיבה
הוא לא עוד רהיט במכלול רהיטי הבית, אלא הוא אחד הפריטים השימושיים ביותר ולכן החשובים ביותר בחיינו. שולחן כתיבה הוא כמו מיטה, לכולנו יש אחד כזה, וכולנו עושים בו שימוש (מעטים גם מתבלבלים בינו לבין הרהיט הקודם...) כשמדובר על שולחן כתיבה איכותי, מדובר לעיתים על רהיט שיכול להגיע באיכותו ובמחירו לרמה של יצירת אומנות (במקרה הזה יהיה מותר להסתכל אבל אסור לגעת, בטח שלא לכתוב עליו).

אבל שולחנות כתיבה איכותיים באמת לא חייבים לחפש במוזיאון. למעשה לכולנו יש שולחן כתיבה או לפחות היה לנו. כשהיינו ילדים קראנו לשולחן כתיבה איכותי – "מכתבה", כשהתבגרנו המכתבה – עם אנציקלופדיות אביב ובריטניקה במדפים העליונים, גדלה והתפתחה והפכה בעיקר למשטח עץ רחב, אבל הדברים החשובים שישנם היום על שולחן הכתיבה נתנו לו את תואר הכבוד של שולחן כתיבה איכותי. עלולים אתם לחשוב שהציפייה משולחן כתיבה איכותי היא להוליד תיאוריה חדשה לגבי האנשות, אבל אל חשש כנראה שאת המקום של האנציקלופדיות פשוט יתפסו הטלפון ומכשיר הפקס.

"הראה לי את שולחן הכתיבה שלך ואומר לך מי אתה". אין ספק כי הסדר או אי הסדר בשולחן הכתיבה יכולים לומר לנו לא מעט על טיבו של האדם העומד לפנינו, אבל מצד שני גם האיכות של שולחן כתיבה יכולה לומר דבר או שניים. דבר אחד אם הוא נרכש באיקאה ודבר שני מי הרכיב אותו וכמה זמן הוא יחזיק? אין ספק כי שולחן כתיבה איכותי אמיתי יכול להישאר איתנו למשך שנים רבות וללוות אותו לאורך חיינו שהרי שולחנות כתיבה לא יוצאים כל כך מהר מהאופנה.

אבל בכל זאת יש אנשים שאצלם שולחן הכתיבה הוא הרבה יותר מסתם מעמד למכשירי חשמל חדישים, סופרים, לדוגמא, ואנשי רוח בכלל, שמבלים את רוב היום שלהם מול שולחן הכתיבה. במקרה כזה אין ספק כי חשוב להשתמש בשולחן כתיבה איכותי כזה שיענה על כל הצרכים- אם מבחינת מרחב, גובה, וגישה נוחה (שבדרך כלל מתאפיינת במבנה של חצי סהר לתוך השולחן).

בהקשר זה ברור שגם ציוד המחשוב שלנו משמעותי מאד. יש הבדל עצום אם כותבים כל יום 5 מאמרים על מחשב שלא זז או על לפטופ חדש של אפל. צריך פשוט לעשות סדרי עדיפויות נכונים. איפה שנבלה את הכי הרבה שעות ביום – שם בדיוק צריך להוציא את הכסף. אפשר לחסוך בהרבה דברים, אבל לא בדברים האלו.

מעבר לשיקולים כמו סוג העץ ואם זה מהגוני, אורן או ציפוי פורמייקה (עדיין משתמשים בזה?), שיקולים כמו גודל, צבע או כמות המדפים והמגירות מיותרים לחלוטין, הרי ידוע לכל כי איכותו של שולחן כתיבה אמיתי נמדדת ב"מבחן הרגליים", זהו המבחן הקריטי בקביעת טיבו של השולחן. למעשה כדי לקבוע אם השולחן כתיבה איכותי יש לבדוק אם יש מקום למטה להניח את הרגליים. ואם רוצים למצוא שולחן איכותי עוד יותר צריך רק לבדוק אם השולחן בגובה המתאים כדי להניח עליו את הרגליים!
 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010